Ogólnopolskie wystawy motocykli i skuterów 9 marca 2012

Sezon motocyklowy i sportów wodnych nabiera rumieńców, potwierdziły to w pierwszy weekend marca targi Motocykli i Skuterów oraz Sportów Wodnych. Piękna pogoda i ciekawe nowości sprawiły, że stoiska Yamahy odwiedziły prawdziwe tłumy. Oto krótka relacja dla tych, którzy nie mogli nas odwiedzić.

Prognozy synoptyków na pierwszy weekend marca były bardzo optymistyczne. Może nie było najcieplej, ale słońce świeciło jak szalone, natomiast w hali MT Polska przy ulicy Marsa panowała iście upalna atmosfera. Pogoda sprawiła, że tegoroczną Wystawę Motocykli i Skuterów odwiedziło mnóstwo osób, pragnących zobaczyć motocyklowe nowości. Ulokowane na początku hali stoisko Yamahy dumnie prezentowało swoje najnowsze pojazdy. Honorowe miejsce zajął nowy model YZF-R1 w limitowanym malowaniu 50th Anniversary, tuż obok zaparkował skuter Aerox w tym samym, jubileuszowym wydaniu. Wzdłuż głównej alejki były ustawione miejski skuter Xenter 150 oraz nowa generacja TMAX-a. W drugiej części stoiska można było podziwiać XT1200Z Super Tenere wyposażoną w pełną gamę akcesoriów offroadowych. Nie mogło także zabraknął offroadowej nowości, czyli modelu WR450F, oraz quada Grizzly 450 w malowaniu Camo.

Piątkowa wystawa zaczęła się od spotkania z dziennikarzami, którzy chętnie rozmawiali o nowych modelach oraz, jak zawsze, o ploteczkach z branży. Jest to jedna z niewielu okazji, kiedy wszyscy razem możemy się spotkać i porozmawiać o bieżących tematach. W południe drzwi zostały otwarte dla wszystkich zwiedzających, którzy szczelnie wypełnili hale. Piątek był jednak przedsmakiem tego, co nas czekało w sobotę i niedzielę.

Od wczesnych godzin rannych wszystkie ulice dojazdowe były zakorkowane. Auto za autem podążało na parking, by czym prędzej zająć miejsce w długiej kolejce po bilet. Punktualnie o godzinie 10.00 wszyscy zwiedzający ruszyli w poszukiwaniu swoich ulubionych maszyn. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę frekwencja bardzo dopisała. W sumie zwiedzających było ponad 23 tys., a to robi wrażenie.

Oprócz pojazdów, Yamaha przygotowała dla zwiedzających także inne atrakcje. Każdy, kto zdecydował się podczas weekendu na zakup dowolnego pojazdu Yamaha, mógł liczyć na 7% obniżkę. W przypadku akcesoriów była ona jeszcze większa, bo wyniosła 20%. Wystarczyło udać się z ulotką do dowolnego salonu Yamahy. Inną niespodzianką były piękne hostessy, które prezentowały najnowszą kolekcję odzieży motocyklowej marki IXS. Dziękujemy też wszystkim, którzy wypełnili ankietę i wrzucili ją do wystawionej na stoisku urny. 10 osób, które w najciekawszy sposób opisało w ankiecie, czym jest dla nich Yamaha, otrzyma od nas karty podarunkowe do wykorzystania w dowolnym salonie Yamaha. Oto lista zwycięzców:

1. Bartosz S. z Warszawy
2. Maciej S. ze Szklarskiej Poręby
3. Artur S. z Małej Wsi
4. Norbert S. z Warszawy
5. Karolina K. z Warszawy
6. Adam M. z Grodziska Dolnego
7. Balint N. z Warszawy
8. Marcin Z. z Warszawy
9. Michał K. z Warszawy
10. Michał A. z Warszawy

Jeszcze gorącej w pierwszy marcowy weekend było po drugiej stronie Warszawy, w halach Centrum Expo XXI, gdzie odbywała się 24. Targi „Wiatr i Woda”. Przeszło 32 tys. zwiedzających przyjechało obejrzeć ofertę rynku sportów wodnych. Na kolorowym, wakacyjnym stoisku Yamahy klienci najczęściej pytali o silniki zaburtowe dostępne w imponującym zakresie mocy od 2,5 aż do 350 KM. Olbrzymi zaburtowiec 350 KM V8 górował nad stoiskiem, budząc respekt, ale i chęć wypróbowania go na wodzie. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się silniki elektryczne oraz, co ciekawe, agregaty. Okazuje się, że generatory prądu są coraz popularniejsze na małych łodziach, działkach czy awaryjnie w polskich domach jednorodzinnych, a oferta Yamahy jest bardzo atrakcyjna zarówno pod względem cech produktów, jak i samych cen.

O ile agregaty najczęściej stanowią zakup z rozsądku, to skutery wodne budzą wiele emocji. Jedyny produkowany obecnie na świecie model stojący SuperJet przyciągał nowym, agresywnym, czarno-pomarańczowym malowaniem. Z kolei po drugiej stronie stoiska dumnie prezentował się znany z zeszłego roku, niezwykle lekki i szybki VXR w nowej, biało-czerwonej grafice zaprojektowanej z okazji 50-lecia obecności Yamahy w motocyklowych mistrzostwach świata Grand Prix. Uzupełnienie do VXR stanowił motocykl w takim samym, rocznicowym malowaniu. Yamaha R6 na wystawie sportów wodnych? Czemu nie! Kolejka chętnych do obejrzenia go i zrobienia zdjęć najlepiej świadczyła o tym, że wśród motorowodniaków, wędkarzy i żeglarzy jest całkiem sporo motocyklistów! Zresztą było widać, że część z nich przybyła do hal Expo prosto z wystawy w MT Polska, dzierżąc w dłoniach ulotki uprawniające do zniżki 7% na wszystkie pojazdy Yamaha i aż 20% na odzież i akcesoria. Targowe zniżki okazały się na tyle atrakcyjne, że kilkudziesięciu klientów z całej Polski zaraz po wystawach zdecydowało się na zakup motocykla, skutera lub quada. Ten ostatni segment pojazdów na stoisku marine reprezentował najpopularniejszy ATV w Polsce – Grizzly 550. Jak na wystawę przystało, quad miał specjalną karbonową grafikę. A że był z 2011 roku, to dodatkowo został objęty trzecim rokiem gwarancji w cenie. Ten dodatkowy rok bezpłatnej gwarancji dostaniecie też na Grizzly 700 SE z lat 2010-2011, a do mniejszych modeli Grizzly 125 i homologowanego 350 WVTA Yamaha dokłada dwa lata obsługi serwisowej gratis. I to nie tylko podczas trwania targów, ale także dzisiaj, aż do wyczerpania pojazdów na magazynie.

Źródło : http://www.yamaha-motor.eu/pl
Jedna odpowiedź do wpisu “Ogólnopolskie wystawy motocykli i skuterów”

  1. baksio23 pisze:

    Moim zdaniem takie wystawy to świetny pomysł.
    Wiadomo, że klient największą ochotę nabiera na towar, który może osobiście zobaczyć, a nawet przetestować.
    Myślę, że w ten sposób Yamaha po raz kolejny zyska wielu zwolenników.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.